Home » Library » Modern Library » Ilhan Arsel Din Adamlari

Ilhan Arsel Din Adamlari


Toplumsal Geriliklerimizin Sorumlulari

Din Adamlari

Ilhan Arsel

“Eger (din adamlarina) karsi benim sahsimdan bir sey anlamak isterse niz, derim ki ben sahsen onlarin düsmaniyim. Onlarin menfi istikamette atacaklari bir hatfe (adim), yalniz benim sahsi imanima degil, yalniz benim gayeme degil, o adim benim millet imin hayati ile…, o adim milletimin kalbine havale edilmis zehirli bir hançerdir. Benim ve benimle hem fikir arkadaslarimin yapacagi sey, mutlaka o adimi atani tepelemektir. Sizlere bunun da fevkinde bir söz söyliyeyim: farz-i muhal bun u temin edecek kanunlar olmasa, bunu temin edecek Meclis olmasa, öyle menfi adimlar atanlar karsisinda herkes çekilse ve ben kendi basima yalniz kalsam, yine tepelerim”

Atatürk

“Aklin o büyük sihirbazin hüneri önünde, Yok olacak gerçek disi ne varsa inandim”

Tevfik Fikret

“Din adami’nin kafasina, yer yüzünde en son kalan kilisenin en son tasi düstügü an insanlik (uygarlik) en yüksek gelisme noktasina erismis olacaktir”

Emile Zola


Sayilari bilinmez nice Turan Dursun’lar var bu toplumda. Din Adami olmakla beraber kendilerini seriat zihniyetinin çok üstüne çikarabilmisler ve çikarabilmek icin de insanlik sevgisi denizi’ne salabilmislerdir. Atatürk& ccedil;ülügün ve Atatürk devrimlerinin kurtarici tilsimina sarilabilmislerdir. Tanri ve “peygamber” emirlerinir diye kendilerine belletilen esaslarin AKIL rehberligine yol vermesi ve müsbet ahlak verileriyle yer degistirmesi gereg ine inanabilmislerdir. Bugünkü seriatçi ortam içerisinde ve Atatürk devrimleri ve uygarlik düsmani din adamlari arasinda kendilerini “din adami” kiliginda görmezler ve gerçegi söylemek gerekirse bu unvanl a çagirilmayi da istemezler. Bu kitap, basta Turan Dursun olmak üzere, onlara armagan edilmistir.

Ilhan Arsel


IÇINDEKILER

(Konu Basliklari)

Giris

Iki Sorumlu: “Din Adami” ve “Aydin”

Din Adami’nin Toplumumza Bellettigi Çagdisi “Din” Anlayisi Konusunda

Kisi’yi Akilciliktan ve Düsünme Gücünden Yoksun Kilici Seriat Düzeni’nin Sürdürücüsü Olarak Din Adami

Din Adami Insanlarimizi, Seriat’in “Dua” ve “Ibadet” Konusundaki Verileriyle Egitirken, Yaratici Güç’ten Yoksun, “Mütevekkil”, Kendine Güvensiz Ve Benligine Yabanci Niteliklerde Kilar

Din Adami Insanlarimizi, Seriat’in Resim, Heykeltrasçilik, Musiki, Si’ir Gibi San’at Konularindaki Yasaklariyle Fikren ve Ruhen Gelisemez Durumda Tutar

Din Adamlarini Görüs Ayriliklarina Sürükleyen Sorunlar Insan Aklini Durdurmaga Yeterli Seylerdir:

Seriat’in Çelismeli ve Tutarsiz Hükümleriyle Körletilen Zekalar: Din Adami’nin Olumsuz Rolü

Din Adami Insanlarimizi “Dünyevi” (Akilci) Nitelikteki Ahlak Anlayisi Ile Degil Fakat “Uhrevi) (Dinsel) Nitelikteki Seriat Ahlaki Ile Yetistirir.

Kadin’i “Aklen ve Dinen Dun” Nitelikte Göstermek ve Her Hususta Küçültmek Suretiyle Toplumsal Geriliklerimize Neden Olan Seriat Düzeni’nin Uygulayicisi Olarak Din Adami.

Seriat Verileriyle Halkimizi Batil Inanislar Içerisinde Yoguran Din Adami

Din Adami Insanlarimizi Seriat Öyküleriyle Uyutarak Akil Disi’liklara Inanan Kisiler Durumunda Tutar.

Din Adami Insanlarimizi Rü’ya Tabirleriyle Is Görmege Alistirir

Din Adami Insanlarimizi Hosgörüsüz, Acimasiz Ve Kindar Ruhla Yetistirir

Türk’ü “Türk’e” ve “Türk” ile Ilgili Her Seye Karsi Yabanci, Hatta Düsman Yapan Seriat Emirlerinin Insafsiz Uygulayicisi Olarak Din Adami!

Insanlarimizi, Farkli Din ve Inançtakilere Karsi Düsman ve Hosgörü’den Yoksun Kilan Seriat Verilerinin Belleticisi Olarak Din adami.

Din Adami’nin Insanlarimiza Bellettigi Tanri Anlayisi Olumsuz Nitelikte Olup, Tanri’nin “Yüceligi” Fikriyle Bagdasmaz

Din adami’nin Seriat Verilerine Dayali Olarak Bellettigi “Korkutucu” ve “Keyfi” Tanri Anlayisinin, Insanlarimizin Karakterleri ve Yasantilari Üzerindeki Olumsuz Sonuçlari :

Halkimizi “Yoksulluk”, “Kader” ve “Sabir Denemesi” Felsefesiyle Zavalli Kilan Din Adami

Iktidar ve Varlik Bakimindan Güçlü Olan’in Destekçisi Ve Koruyucusu Olarak Din Adami

Atatürk’ün Binbir Güçlükle Din Adami’ndan Kurtardigi toplumu, Yeniden Din Adami’nin Pençesine Terkeden Zihniyet.

Uluslarin Mutlulugu Din Adami’nin Pençesinden Kurtulmakla Mümkün; Din Adami’nin Kötülükleri Son Bulacaktir Mutlaka Bir Gün!

Dipnotlar ve Referanslar

all rights reserved